Zobacz i usłysz miasto w Urodziny Szczecina

AKTUELLES | 05-07-2019
Wycieczka po Szczecinie z okazji jego urodzin? Tak! A jeśli zwiedzać, to tylko w towarzystwie muzyki. Płyta i śpiewnik “I żyli długo i w Szczecinie” zapewni wam i opowieści o najciekawszych miejscach w naszym mieście, i najlepszą muzykę. Dziś i przez cały urodzinowy weekend możecie je kupić 20 % taniej!
Płyta „I żyli długo i w Szczecinie” jest w całości poświęcona Szczecinowi i opowiada o jego urokach. Urokach, których na co dzień mogą nie dostrzegać jego mieszkańcy, ale zachwycają się nimi turyści – wspaniałe parki, ronda i rzeki, roztaczający się nad bulwarami zapach czekolady, smak pasztecików.

„Piegi Oriona”, „Stoczniowe ZOO”, „Czekoladowe miasto” czy „Nie nad morzem” to tylko wybrane tytuły bajkowych utworów, których możecie już słuchać w każdym miejscu i o każdej porze.

A wszystko zaczęło się – jak zwykle - od miłości, tym razem do Szczecina. W castingu, który odbył się w 2016 roku wybraliśmy kilkanaścioro młodych utalentowanych wokalistów, którzy wystąpili podczas koncertu rodzinnego “I żyli długo i w Szczecinie”. Rok później kompozycje Mateusza Czarnowskiego z tekstami Maliny Prześlugi-Delimaty ukazały się w formie płyty, która stała się prezentem urodzinowym od Filharmonii dla Szczecina i jego mieszkańców.

Przygotowaliśmy także dla fanów niezwykłą kolekcjonerską gratkę! Uzupełnienie płyty "I żyli długo i w Szczecinie", czyli śpiewnik zawierający teksty piosenek, zapisy nutowe oraz płytę z podkładem orkiestrowym do wszystkich utworów. Dzięki niemu każdy może poczuć się jak profesjonalny wokalista i razem z orkiestrą zaśpiewać ulubione piosenki!

Smaku śpiewnikowi dodają ciekawostki i opowieści snute przez człowieka, który o naszym mieście wie chyba wszystko. Czy Szczecin rzeczywiście jest nad morzem? Skąd się wzięły szczecińskie ronda i paszteciki? Skąd bierze się zapach czekolady, który unosi się nad miastem? Przemek Głowa, miejski przewodnik i pasjonat Szczecina, wyjaśni Wam to wszystko w naszym śpiewniku.

Teraz nie pozostaje wam nic innego, jak zabrać muzykę ze sobą i na podbój Szczecina, by przekonać się, czy rzeczywiście “Czekoladą pachnie miasto, jak czekoladowe ciasto”?!

Specjalnie z okazji tegorocznych Urodzin Szczecina płytę i śpiewnik „I żyli długo i w Szczecinie” będziecie mogli kupić w promocyjnych cenach: płytę za 20,00 zł, a śpiewnik za 25,60 zł. Promocja obowiązywać będzie dzisiaj w kasie Filharmonii w godzinach jej pracy (13:00-17:00) oraz przez cały weekend (5-7 lipca) w naszym sklepie internetowym filharmonia.szczecin.pl/sklep/.

Słuchajcie i śpiewajcie razem z nami – nie tylko w Urodziny Szczecina, ale cały rok. Niech cały świat usłyszy, jak piękne i niezwykłe jest nasze miasto.
April 2021
04APRSo, 19:00
Filharmonia Szczecin OnlineSCHUMANN | RACHMANINOV | CHOPINKostenlose Online-Premiere
05APRMo, 19:00