Galeria Poziom 4.

Galeria Poziom 4. od grudnia otwiera się w nowe dni

AKTUELLES | 26-11-2019
W grudniu zapraszamy Państwa do galerii Poziom 4. Nowe dni otwarcia galerii oraz możliwość odwiedzenia jej podczas organizowanych przez Filharmonię wydarzeń z pewnością będą dla wszystkich wyjątkowym spotkaniem ze sztuką - w tym wypadku nie tylko muzyczną.
Od początku działalności w nowej siedzibie prowadzimy galerię, która po pięciu latach stała się jednym z wyróżników Filharmonii w Szczecinie. Poziom 4. - kulminacyjna przestrzeń budynku - to dziś miejsce, w którym prezentowane są prace artystów polskich, niejednokrotnie związanych ze Szczecinem, ale także zagranicznych.

Przestronna powierzchnia wystawowa umieszczona jest bezpośrednio pod frapującym geometrycznym dachem z charakterystycznymi świetlikami, rozjaśniającymi tę strefę światłem dziennym. Ascetyczna biel, a zarazem niezwykła plastyczność tej przestrzeni, stwarza szerokie możliwości aranżacyjne, które pozwalają na realizację różnych form oraz działań interdyscyplinarnych. Niejednokrotnie Poziom 4. gościł w swych białych ścianach malarzy, fotografów, ale także artystów reprezentujących inne dziedziny sztuk plastycznych, rzeźbiarzy, performatorów, twórców interaktywnych czy multimedialnych instalacji.

Galeria Poziom 4. otwierana jest w wybrane dni tygodnia oraz podczas koncertów i wydarzeń organizowanych przez Filharmonię. Stanowi w ten sposób uzupełnienie wieczorów, które melomani spędzają w Filharmonii, dając im możliwość spotkania nie tylko z muzyką.

Od grudnia 2019 r. będziemy otwierać dla Państwa galerię Poziom 4. w wybranych dniach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych melomanów i entuzjastów sztuk plastycznych przygotowaliśmy dodatkowe terminy, w których będzie można odwiedzić tę piękną przestrzeń.

W grudniu galeria Poziom 4. będzie czynna w wybrane dni:
  • 04.12.2019 r. środa, w godz. 13:00 - 18:00
  • 07.12.2019 r. sobota, w godz. 09:00 - 13:00
  • 18.12.2019 r. środa, w godz. 13:00 - 18:00
  • 22.12.2019 r. niedziela, w godz. 12:00 - 16:00
Bilet w cenie 3 zł będzie można kupić w kasie w dniu odwiedzin Galerii.

Oczywiście galeria otwarta będzie także podczas każdego wydarzenia, którego organizatorem jest Filharmonia. Bilet na koncert, jak do tej pory, upoważniać będzie także do wstępu do galerii.

Przypominamy także, że jeszcze 8 grudnia uczestnicy koncertu BRAHMS | SCHUMANN | Filharmonicy kameralnie, który odbędzie się o godzinie 12:00, będą mogli zobaczyć wystawę plakatów Władysława Pluty. Plakaty Władysława Pluty cechuje powściągliwość i lapidarność przekazu. Realizowane były głównie dla potrzeb instytucji kulturalnych Krakowa, takich jak Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Muzeum Narodowe w Krakowie, ZPAP Okręg Krakowski, Akademia Muzyczna w Krakowie, Dydo Poster Collection, Muzeum Sztuki w Ołomuńcu, Międzynarodowe Biennale i Triennale Grafiki i wiele innych. Większość plakatów stanowi serie, a wszystkie prace pokazują zainteresowania autora typografią.

Koncert 8 grudnia i otwarta galeria, to część Rodzinnej niedzieli w Filharmonii - nowej oferty skierowanej zarówno do rodzin, jak i wszystkich osób, które chciałyby spędzić część dnia w doborowym otoczeniu muzyki, sztuki i przyjaciół bądź bliskich osób.
Wielozadaniowy jazz
25-11-2019 13:27
März 2021
04MÄRDo, 19:00