Fragmenty „Fanfar dla Uniwersytetu w Lancaster” Lutosławskiego oraz „Tańców rumuńskich” Bartóka usłyszymy w czwartek 17 września o godzinie 20:00 w trakcie emisji podsumowania tegorocznej edycji International Lutosławski Youth Orchestra. Podczas bezpłatnej premiery online na kanałach Filharmonii w serwisach Facebook i YouTube wykonają je dla nas młodzi muzycy ILYO. Fragmenty utworów towarzyszyć będą reportażowi z tegorocznych warsztatów ILYO.

Kolejne spotkanie z ILYO

Witold Lutosławski, patron projektu międzynarodowej orkiestry młodzieżowej, wyznał kiedyś: „Nie chcę podbijać serc, ale pragnę znajdować tych, którzy czują tak samo jak ja”. Podejście to stało się prawdziwą inspiracją dla wielu inicjatyw na całym świecie. Wspólne działania ludzi, którzy myślą podobnie, odbywają się także w Filharmonii w Szczecinie. Każdego roku w sierpniu kilkudziesięciu uczniów i nauczycieli spotyka się w ramach warsztatów orkiestrowych International Lutosławski Youth Orchestra, by wspólnie pracować nad wybranymi dziełami. W tym roku przenieśliśmy nasze działania do rzeczywistości wirtualnej!

Lutosławski i Bartók w wykonaniu młodych muzyków

Już 17 września o godzinie 20:00 zapraszamy Państwa na kanały Filharmonii w Szczecinie w serwisach Facebook i YouTube do obejrzenia reportażu z ósmej edycji warsztatów i wysłuchania dwóch fragmentów utworów przygotowanych przez muzyków ILYO. Jednym z utworów jest dzieło patrona warsztatów Witolda Lutosławskiego - „Fanfare for the University of Lancaster”. Drugim utworem „Tańce Rumuńskie, Bot-tánc” Béli Bartóka, którym przybliżymy twórczość węgierskiego kompozytora.

Utwory zostały przygotowane przez międzynarodową orkiestrę ILYO podczas nietypowej 8-ej edycji warsztatów orkiestrowych odbywających się 2 -12 sierpnia 2020 r. Ze względu na panujące obecne warunki, młodzi muzycy przygotowywali się do koncertów w zaciszu swoich domów. Ich pracę monitorowali tutorzy, którzy mimo dzielącej odległości, byli dostępni w sieci. Ten szczególny charakter pracy młodych muzyków i tutorów będą mogli Państwo podpatrzeć w reportażu.

Posłuchaj muzyków, zobacz reportaż

Zapraszamy w czwartek 17 września o godzinie 20:00 na bezpłatną premierę online ILYO 2020 podsumowanie na naszych kanałach w serwisach FacebookYouTube.

Projekt International Lutosławski Youth Orchestra - ósma edycja, jest współfinansowana przez rządy Republiki Czeskiej, Węgier, Polski i Słowacji poprzez granty wyszehradzkie z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest opracowywanie pomysłów na zrównoważoną współpracę regionalną w Europie Środkowej.
BRILLANTE | LiveFilharmoniaKrzysztof Herdzin & Motion TrioKonzert mit Publikum / kostenpflichtige Online-Übertragung
08 JUN, Di, 19:00 - KROKE [PRZENIESIONY Z 26.05.2021 NA 08.06.2021]koncert zewnętrzny
14 JUN, Mo, 19:00 - 30-LECIE NAGRODY ARTYSTYCZNEJkoncert zewnętrzny
GRANDIOSO | LiveFilharmoniaEnde der SaisonKonzert mit Publikum / kostenpflichtige Online-Übertragung