10 maja o godzinie 17:00 zapraszamy do sali kameralnej na bezpłatny wykład współorganizowany z firmą DGS Diagnostics. Podczas wykładu zostanie omówiony słuch – profilaktyka i zagrożenia z perspektywy producenta z branży instrumentów do diagnostyki słuchu i zaburzeń równowagi. Poruszymy aspekty związane z dźwiękiem, hałasem, budową ucha, rodzajami badań słuchu oraz sprzętami których używamy na co dzień, np. słuchawkami.
Wykład poprowadzą eksperci w zakresie procesów i produktów w branży diagnostyki słuchu. I odpowiedzą nam na takie pytania, jak:
- Czym jest dźwięk i kiedy przeradza się w szkodliwy hałas?
- W jakim wieku zaczynamy tracić słuch?
- Jak wygląda badanie słuchu i czy warto je robić?
- Dlaczego utrata słuchu prowadzi do izolacji społecznej?
- Jaka jest różnica gdy uważasz słuchawek dousznych zamiast nausznych?
- Czy mamy wpływ na to, żeby słyszeć dobrze przez długie lata?
- Jak dobrać słuchawki wygłuszające?
Dlaczego warto poświęcić tym aspektom trochę uwagi? Zrozumienie, jakie dźwięki mogą być szkodliwe dla słuchu, to kluczowy element w profilaktyce słuchu. Wykład umożliwi wszystkim uczestnikom identyfikację potencjalnie szkodliwych dźwięków oraz nauczy, jak tworzyć środowisko sprzyjające ochronie słuchu. Pokaże także jak włączyć tematykę ochrony słuchu do swojego codziennego życia.
Zachowaj zdrowy słuch na długie lata i ciesz się dobrymi dźwiękami!
Prowadzący:
Piotr Adamczak – od 13 lat zapewnia utrzymanie i rozwój procesów technologicznych w DGS Diagnostics. Wraz ze swoimi zespołami odpowiada za bieżące wsparcie produkcji oraz sprawne transfery i wdrażanie nowych produktów. Dzięki szkoleniom prowadzonym przez Piotra setki osób w firmie nie tylko poznało całe spektrum produktowe, ale też lepiej rozumie misję związaną z pomaganiem ludziom na całym świecie żyć lepiej.
Grzegorz Wróbel – odpowiada za realizację i usprawnianie procesu produkcji płyt elektronicznych wykorzystywanych w instrumentach do diagnostyki słuchu. Ze swoim ponad 60-osobowym zespołem gwarantuje jakość produktów na najwyższym poziomie określonym przez standardy w branży medycznej. Dba o ciągły rozwój wiedzy pracowników i zapewnia płynność procesów produkcyjnych i technologicznych w firmie.
Obaj prelegenci są ekspertami w zakresie procesów i produktów w branży diagnostyki słuchu i zaburzeń równowagi. Swoje doświadczenie zdobywają od kilkunastu lat kierując zespołami specjalistów w DGS Diagnostics w Rosówku. Z nieustającą pasją dzielą się wiedzą produktową i audiologiczną. Jako liderzy dbają o ciągły rozwój kompetencji podległych pracowników, mając na uwadze dużą dynamikę zmian w branży i potrzebę bycia o krok przed nimi.
Przyjdź i posłuchaj wystąpienia ekspertów z branży instrumentów do diagnostyki słuchu. Skorzystaj z ich wiedzy i doświadczenia i ciesz się dobrymi dźwiękami przez długie lata.
Bezpłatne wejściówki dostępne do odbioru w kasie Filharmonii od 20 marca.
Podczas festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki w dniach 31.05-02.06 wieczorami budynek Filharmonii przyjmie turkusowe barwy. Jest to kolor festiwalu, oznaczający wyciszenie i spokój, symbol wiary w siebie i innych ludzi.
Partnerem głównym Kampanii Słyszę Dobre Dźwięki 2023-2024 jest
Szczecińska Energetyka Cieplna Sp. z o.o.
Partnerem merytorycznym Kampanii Słyszę Dobre Dźwięki 2023-2024 jest
DGS Diagnostics.
Partnerami Kampanii Słyszę Dobre Dźwięki są:
Kuratorium Oświaty w Szczecinie,
Komfort Ciszy – Stowarzyszenie na rzecz lepszej akustyki w budynkach, firma
Ecophon oraz
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Szczecin.
Kampania Słyszę Dobre Dźwięki 2023-2024 otrzymała
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecin.
Partnerami Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki są
Muzeum Narodowe w Szczecinie i
Rajski Ogród.
Patronem medialnym Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki jest
wSzczecinie.pl.
Partner główny
Partner merytoryczny
Partnerzy
Patronat honorowy
Partnerzy festiwalu
Patronat medialny